Příslušenství plastových oken

Kromě základních plastových oken nabízí většina výrobců spoustu praktických doplňků a drobností, které vám usnadní používání nových oken nebo přinese další zajímavé funkce nebo umožní dodatečně zvýšit bezpečnost.

Dřevěné okno – detail kliky

Okenní doplňky

Jednoduché a praktické doplňky mohou dodatečně zabezpečit okna pro děti, zajistit otevírání pouze oprávněnými osobami nebo přidat oknům zajištění během každodenního větrání.

Vnitřní a vnější parapety

Parapety jsou nedílnou součástí plastových oken. Uvnitř doplňují styl místnosti a široká nabídka venkovních parapetů zase může doplnit celkové vyznění domu zvenku.

Stínící technika

Interiérové žaluzie

Záclony a závěsy jsou častěji nahrazovány praktickými interiérovými žaluziemi. Kromě praktických výhod mohou doplnit i zařízení místnosti a správnou volbou barevného provedení ještě umocnit celkový dojem.

Sítě proti hmyzu

Velmi praktické jsou sítě proti hmyzu hlavně v letních měsících. Můžete nechat celý den otevřené okno nebo dveře, ale do domu či bytu se vám nedostane ani jeden obtížný hmyz.

Venkovní předokenní rolety

Jako lepší ochrana před hlukem, náhodným porušením okna buď kamínky odlétávajícími od silnice, nebo nenadálým krupobitím. Umožní také dokonalé zatemnění místnosti během celého dne.

Zabezpečení

Každou instalaci plastových oken a dveří je možné doplnit dalšími prvky, které zvýši možnosti zabezpečení celého objektu. Podle preferencí a plánovaných investic je možné volit mezi zabezpečením mechanickým a elektronickým.