Výrobci plastových oken

Českých výrobců plastových oken na internetu najdete spoustu. Vybíráme několik nejznámějších výrobců.

Alumont

Skupina Alumont působí na českém trhu již od roku 1993. Od roku 1995 rozšířila své zaměření z interiérových prvků na hliníkové konstrukce pro výplně otvorů (Brökelmann, Hartmann a SAPA). Od roku 1999 vyrábí i plastová okna systémů Gealan a Spectus s kováním Maco.

Gerappa

Výrobce plastových, hliníkových a dřevěných stavebních otvorů (okna, dveře, výlohy, garážová vrata, …) je certifikovaný výrobce dle směrnic EU. Na trhu se pohybuje od roku 2003.

Montera

Výrobce je na trhu od roku 1996. Základním kamenem plastových oken firmy Montera jsou profily systému Trocal, značkové kování a izolační skla. Je možné vybírat až z 15 pastelových barevných odstínů a 10 dřevěných dekorů.

Vekra

Společnost Vekra byla založena v roce 1991. Koncem roku 2009 došlo k fúzi otvorových výplní Vekra a.s., Top Wood Windows a Otherm Praha do společnosti Window Holding a.s.

Velux

Více než devět tisíc pracovníků v deseti zemích světa a obchodním zásahem až do 40 států nabízí zlepšení životních podmínek pro podkrovní prostory. Kromě střešních oken jsou v nabídce i světlovody, rolety, žaluzie, montážní doplňky a ovládací systémy.

Stavona

Již od roku 1991 nabízí společnost Stavona výrobu oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet. S ročním obratem 200 mil. Kč se společnost řadí mezi významné výrobce na českém trhu.

Výrobní prostory najdete nedaleko Ústí nad Orlicí (v Českých Libchavách). Společnost je držitelem certifikátu ISO 9001 a provozuje systém environmentálního managementu ISO 14001.

Sulko

Výrobou plastových a hliníkových oken se společnost Sulko zabývá již od roku 1993. V letech 2006, 2007 a 2008 přesáhl roční obrat firmy 850 mil. Kč. Společnost je schopná vyrobit více než 15 000 okenních jednotek každý měsíc.